Výjimečná, dokonalá a hlavně přírodní bez chemie.

Tak přesně tohle a spousta dalších výhod vám poskytne vlna. Dnes si budeme vyprávět o jedné z řad vlny a tou je Merino vlna. 

Tento typ vlny je z ovcí Merino (významné plemeno oceněné pro svou jemnou vlnu), které mají jemnější vlákno. Nebudu vás nutit číst, kde a jak ovce žijí, nebo technické postupy výroby a počet mikronů. 

Myslím, že nám bude úplně stačit, že toto vlákno je velice příjemné na dotek, má všechny kladné vlastnosti vlny, ale ty vám musím na konci povědět, a hlavně nekouše. Manžel je na tohle slovo háklivý, není to pes, aby mě mohl pokousat, ale mě se to líbí. 

Vlna obecně má neuvěřitelné vlastnosti, kterou dostala ovce do vínku od přírody. Ta ji neskutečně umí chránit před zimou, sluníčkem, deštěm a to po celý rok, celý život.

A protože je člověk tvor nedokonalý, ale vynalézavý, a potřebuje se do něčeho, co ho ochrání obléci, tak si nejprve opatřil celou kůži. Ještě Popelka ji měla na sobě. Ale v dnešní dokonalé době a stále novými výrobními technologiemi umí v Norsku tak dokonale zpracovat vlnu, že je to pro nás druhá kůže. 

Tak proč vlnu? 

Je to přírodní materiál, který byl vytvořen přírodou pro živé organismy.  Ropa ani bavlna nebyla přírodou vytvořena pro stejné potřeby. Tak proč si to dávat přímo na tělo.

Merino vlna zvládne člověka, jak zahřívat, tak i ochlazovat. Vlhkost od těla odvádí ve formě páry, čímž se liší od syntetických materiálů, které odvádí pot a vlhkost až po vysrážení na těle. Proto vás provlhlé triko ze syntetiky studí a chová se spíše jako igelit. Ale vlněná látka je stále výborně prodyšná a zahřeje vás, i když je vlhká. Dokonce umí zvednout teplotu o dva stupně. 

Merino vlna přirozeně řídí tělesnou teplotu. Reguluje ji tím, že absorbuje a uvolňuje vlhkost. Díky tomu se vyvarujete přehřátí nebo i případnému podchlazení. Tohle věta je trochu techničtější, ale takhle to prostě funguje.   

Dokonale prodyšná

Merino vlna je dokonale prodyšná a to je i důvod, proč nezapáchá ani po opakovaném použití i při propocení. Merino má totiž navíc přirozenou a stálou odolnost vůči růstu mikroorganismů, a tím omezuje tvorbu tělesného pachu. Nemusíte po každém výletu hned prát, šetřete přírodu pro naše děti. 

Tím je i ideální na výlety, kdy ušetříte spoustu místa, protože si nemusíte balit na každý den jedno triko.

Vhodná i pro alergiky

Merino vlna je schopná zmírnit projevy ekzémů i dalších kožních problémů. A to právě díky své jemnosti a schopnosti odolávat bakteriím a regulovat tělesnou teplotu.

Ochrana před UV zářením

Vlna absorbuje UV záření a poskytuje vám tak přirozenou ochranu před škodlivým zářením.

MERINO VLNA je prostě dokonalá.
Až ji obléknete a vyzkoušíte, poznáte ji na vlastní kůži. 

Načerpejte inspiraci nové kolekce KARI TRAA podzim/zima2022 ze 100% merino vlny.