Jak zhubla a našla seběvědomí s domácím cvičením?

Na webové stránce www.cvickyonlajn.cz se rozpovídala jedna ze Cviček o tom, jak se jí povedlo zhubnout a najít své sebevědomí. Rozhovor přinášíme i na For Girls by Girls:)

CVIČKY ONLAJN brzy oslaví své 1. narozeniny a proto se rozhodly oslovit jednu z věrných cviček Gabču, která je s nimi od prvních krůčků. Viděla a zažila první lekce, první živé vysílání i první nápady. Cvičky onlajn se staly součástí jejího každodenního života a prošla opravdu krásnou proměnou, které si nešlo nevšimnout. Výrazně zhubla, vesele vede i své holčičky ke cvičení doma, ale hlavně z ní sálá neuvěřitelná spokojenost a zdravé sebevědomí. Pojďte si přečíst rozhovor s jednou aktivní maminkou, která ke cvičkám přišla a už u nich zůstala.

Ahoj Gabi. Povíš nám, jaký jsi byla typ klienta před pandemií? Byla jsi ten typ holky, která navštěvovala skupinové lekce, nebo jsi byla spíše ten typ, který nerad cvičil s ostatními?

Navštěvovala jsem skupinové lekce. Začínala jsem aerobikem a když se u nás objevila zumba, tak jsem pravidelně chodila na lekce zumby. Díky zumbě mi bylo ctí naživo poznat skvělou lektorku Mary.

Doma jsem dříve necvičila téměř nikdy, nebavilo mě to a nedokopala jsem se k tomu. Občas jsem zkoušela cvičit podle videí, ale přišlo mi to nezáživné a nemotivovalo mě to. Než se ovšem objevily Cvičky.

Vzpomeneš si, jak jsi přišla na program CVIČKY ONLAJN?

Přes Facebook. Sledovala jsem Lůcy profil a když na začátku karantény založila skupinu ,,Zumba v karanténě s Lůcou“ neváhala jsem a ihned jsem se přidala. První lekce byla tak skvělá, že jsem se nemohla dočkat další. Jsem neuvěřitelně ráda, že mohu být se cvičkami od úplně prvních online lekcí.

Něco takového jsem už dlouho hledala. Co by mě bavilo a nemusela jsem se přemlouvat jít cvičit. Před pandemií jsem sice chodila živě na lekce, ale pouze jednou týdně. Vzhledem k tomu, že mám dvě děti, online program mi maximálně vyhovuje.

Jak často podle našich videí cvičíš? Jsou lekce, které si dáš i častěji? Který styl cvičení máš ze všeho nejraději?

Cvičím každý den. Cvičky se staly mou závislostí, kterou miluji. Ten elán, energie, každá lekce jiná, barevné outfity, humor a ještě skvělí hosté to prostě chceš.

Lekce si ráda opakuji, jsou skvěle sestavené a byla by škoda si je nezacvičit znova. Navíc každým dalším opakováním lekce ji cvičíte lépe a lépe.

Cvičím podle rozvrhu cviček, který si každý měsíc tisknu. Ve volné dny využívám archív, nejvíce zumbu, Lůcy spalovačky, které jsou perfektní, ale taky si ráda dám do těla s Mary s Kickboxing HIIT.

Ze všeho nejraději mám zumbu, tančím ji přes 10 let a přirostla mi k srdci. Lůcy a Mary lekce jsou pro mě bezkonkurenční a já tu energii co do toho dávají zbožňuji.

Všimly jsme si, že jsi viditelně zhubla a krásně se ti vytvarovala postava po dětech, mají na tom podíl také cvičky? Upravila jsi nějak radikálně jídelníček? 

Děkuju moc. Ano cvičky na tom mají podíl 100%. A já jsem jim za tu píli co do programu vkládají strašně moc vděčná. Protože tohle neomrzí. Vrátilo se mi takové to zdravé sebevědomí.

Neřekla bych, že bych radikálně změnila jídelníček. Vynechávám bílé pečivo, omezila jsem sladké a zařadila více ovoce a zeleniny, zmenšila jsem porce a nevynechávám svačiny. Největší zásluhu na tom má pravidelný pohyb, který díky programu mám požehnaně.

Stalo se Ti někdy, že jsi neměla chuť cvičit? Jak takovou situaci řešíš? Nějakou radu i pro ostatní?

Je to zajímavý, ale od té doby co cvičím s cvičkami, tak se mi to nestalo ani jednou. Právě naopak.

Jak se na Tvé cvičení a tančení doma tváří Tvůj manžel. Má nějaké vtipné průpovídky (víme o čem mluvíme :D).

Jo vždy říká mamina jde zas twerkovat se cvičkama :D. Ale nejraději cvičím, když je manžel v práci nebo jde běhat a můžu si dát hudbu na max a nikdo mi tu do toho nebrblá a neočumuje. (pozn. cviček „Tomu rozumíme“ :D).

A co Tvoje holčičky? Je nádherné, jak je vedeš k tanci doma, když jim není umožněno navštěvovat kroužky, jak zvládají lekce ve Cvičkách?

Ano moje holky se mnou tancují už od začátku karantény, nejvíce je prý baví zumbit s tou bláznivou růžovou Lůcou! Jednorožce milují. Nikolka (6) docela zvládá některé chorošky, když je jede poněkolikáté, tak si to celkem i pamatuje. A Terezka (4), ta si jen tak poskakuje, protože na ní je to rychlé, ale vůbec jí to nevadí. Možná do budoucna občas nějakou zumba kids párty ve cvičkách? (pozn Cviček „rozhodně dobrý nápad k realizaci“ :D)